Ania z Zielonego Wzgórza

Seria Ania z Zielonego Wzgórza

Książki mogą starzeć się, odchodząc w zapomnienie lub też dołączając do klasyków literatury. Ten lepszy los spotkał książki pewnej kanadyjskiej pisarki Lucy Maud Montgomery. To właśnie ona napisała serię Ania z Zielonego Wzgórza. Jest to seria, która opowiada o losach Ani Shirley. Jest ona znana na całym świecie jako rudowłose cudowne dziecko. Mimo ciężkiego startu Ania z Zielonego Wzgórza stała się wielką postacią. Dlaczego warto znać jej historię?

Ania z Zielonego Wzgórza – jak wszystko się zaczęło?

Ania straciła swoich rodziców jako małe dziecko. Od tamtego czasu pozostawała sama. Jej życie nie ułożyło się tak, by mogła dorastać w bezpiecznym, kochającym domu. Mogło to się zmienić, dopiero kiedy dotarła do domu Mateusza i Matyldy. To właśnie tam mogła znaleźć bezpieczne schronienie. Jednak ci ludzie spodziewali się chłopca do adopcji, a nie dziewczynki. Po widoku Ani byli bardzo zaskoczeni. To zaskoczenie minęło jednak po kilku dniach, kiedy to zdążyli Anię poznać. Wtedy to zdecydowali, że zostanie z nimi na Zielonym Wzgórzu na zawsze. Czas mijał, a Ania nie tylko zdążyła stać się częścią rodziny, ale też pokazać, że na wiele ją stać i ma wiele talentów.

Ania Shirley – co urzekło w niej czytelników?

Ania Shirley nie była dzieckiem zwyczajnym. Była ona szczególnie utalentowana oraz wrażliwa. Umiała dostrzec piękno lub coś nadzwyczajnego w czymś, co pozornie wydawało się zwykłe. Właśnie ten talent do postrzegania rzeczy nico inaczej, pomógł jej nie tylko widzieć własne życie w lepszych barwach, ale też stać się artystą. Ania chętnie udzielała się artystycznie tam, gdzie tylko mogła. Jej deklamacje byłe znane nie tylko Maryli, ale też szerszej publiczności, dla której występowała w ramach konkursu. Zajmowała na nich też bardzo dobre miejsca. Ania po latach nie tylko wyrosła na piękną dziewczynę, ale też stała się inteligentna, inwestowała ona czas w edukację, co też przyniosło jej wymierne korzyści. Anię Shirley warto znać, by spojrzeć na świat z nieco innej perspektywy.